Nuth

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nuth (kthjellim).


Nuth
—  komuna  —
stema_figuraNuth vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Nuth
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°54′39″V 5°51′31″L / 50.910833°V 5.858611°L / 50.910833; 5.858611 (Nuth)Koordinatat: 50°54′39″V 5°51′31″L / 50.910833°V 5.858611°L / 50.910833; 5.858611 (Nuth)
Sipërfaqja 33,17 km2
Popullsia 15.554 banorë 2011
Dendësia 468,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6333, 6336, 6360, 6361, 6363
Kodi statistikor 0951
Nuth is located in Hollandë
Nuth
Nuth
Nuth – harta_foto
www.nuth.nl

Nuth është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 33.17 km² dhe popullsi 15554 banorë[1]. Nuth është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu