OBN

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
OBN
ShtetiBosnja dhe Hercegovina Bosnja dhe Hercegovina
SelitëSarajeva

OBN, Open Broadcast Network, është një kanal televiziv në Bosnje dhe Hercegovinë. Fillimisht filloi në 1996 pas përfundimit të Luftës Civile me iniciativën e OHR (Zyra e Përfaqësuesit të Lartë) për të ofruar një alternativë ndaj kanaleve ekzistuese me mendje nacionaliste.

Linqe te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]