O Carballiño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
O Carballiño
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figura
Vendndodhja
O Carballiño is located in Spanjë
O Carballiño
O Carballiño

Koordinatat: 42°25′50″V 8°4′45″P / 42.43056°V 8.07917°P / 42.43056; -8.07917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Ourense
Qarku O Carballiño
Kryetari i Bashkisë Argimiro Marnotes Fernández
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54 km2
Lartësia 397 m (m.n.d.)
Popullsia 14246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32500
Prefiksi +34 (Spain) + 988 (Orense)
Koordinatat 42° 25′ 50″ Veri

8° 4′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.carballino.org


O Carballiño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Carballiño, të provincës Ourense, në Galicia. O Carballiño ka 14246 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]