O Porriño

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
O Porriño
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Vigo
Kryetari i Bashkisë Nelson Santos Argibay
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62 km2
Lartësia 109 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36400
Prefiksi +34 986
Faqja Zyrtare www.concellodoporrino.net


O Porriño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vigo, të provincës Pontevedra, në Galicia. O Porriño ka 16576INE banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 42°9′59.98″V 8°36′59.98″L / 42.1666611°V 8.6166611°L / 42.1666611; 8.6166611