O Vicedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
O Vicedo
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
O Vicedo is located in Spanjë
O Vicedo
O Vicedo

Koordinatat: 43°44′0″V 7°40′19″P / 43.73333°V 7.67194°P / 43.73333; -7.67194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Mariña Occidental
Kryetari i Bashkisë José Jesús Novo Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.96 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 1973 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vicedenses
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 44′ 0″ Veri

7° 40′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellodovicedo.org


O Vicedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mariña Occidental, të provincës Lugo, në Galicia. O Vicedo ka 1973 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 75.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]