Jump to content

Odeta Katundi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Odeta Katundi është këngëtare dhe dubluese shqiptare. Lindi në Shkoder me 21 gusht dhe jeton në Tiranë. Studimet i kreu në "Universitetin e Shkodrës" për juridik dhe aktualisht punon si juriste,prane nje kompanie te njohur. Ajo ishte pjesë e grupit të njohur Mister për shtatë vite. Muzika ishte pasioni i saj qe ne moshe te vogel. Ajo merrte pjese ne festivalet per femije ne qytetin e lindjes. Me grupin "Mister" , bene buje neper te gjithe Shqiperine, por edhe jashte saj.

 • 1996: Kulti im dita ime
 • 1996: More dranofillja e bardhe
 • 1996: Krimi nuk jam unë
 • 1998: Fundshekull
 • 1999: Muri
 • 2000: Ne enderr
 • 2000: Hymni i supes
 • 2002: Vlera e X-it
 • 2002: Jepma mollen
 • 2003: Nëse s'më njeh
 • 2004: Dashuri apo zjarr
 • 2005: Ti më fal
 • 2005: Asaman moj lulja e hallit
 • PinokuZana e kaltër
 • HirushjaHirushja (këngë)
 • Barbi Princesha dhe e VarfëraPrincesha Analizë