Oldenzaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oldenzaal (kthjellim).


Oldenzaal
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oldenzaal.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Oldenzaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°18′00″V 6°55′00″L / 52.3°V 6.91667°L / 52.3; 6.91667 (Oldenzaal)Koordinatat: 52°18′00″V 6°55′00″L / 52.3°V 6.91667°L / 52.3; 6.91667 (Oldenzaal)
Sipërfaqja 21,98 km2
Popullsia 31.976 banorë 2010
Dendësia 1.454,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 053, 0541
Kodi Postar 7570-7579
Kodi statistikor 0173
Oldenzaal is located in Hollandë
Oldenzaal
Oldenzaal
Oldenzaal – harta_foto
www.oldenzaal.nl

Oldenzaal është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 21.98 km² dhe popullsi 31976 banorë[1]. Oldenzaal është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel