Oliola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oliola
Komunë
Vendndodhja
Oliola is located in Spanjë
Oliola
Oliola

Koordinatat: 41°52′39″V 1°10′33″L / 41.87750°V 1.17583°L / 41.87750; 1.17583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 52′ 39″ Veri

1° 10′ 33″ Lindje


Oliola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oliola – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale