Oliver Bozanic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oliver Bozanic
Të dhënat personale
Emri i plotëOliver Bozanic
Data e lindjes (1989-01-08) 8 Janar, 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006Central Coast Mariners0(0)
2007–2010Reading0(0)
2009Woking18(2)
2009Cheltenham Town4(0)
2009–2010Aldershot Town25(2)
2010–2013Central Coast Mariners70(3)
2013–2015Luzern51(6)
2015–2017Melbourne Victory48(5)
2017–Ventforet Kofu
Ekipi kombëtar
2013–2015Australia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Oliver Bozanic (lindur më 8 Janar 1989) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 4 0
2015 2 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]