Olmeda de las Fuentes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olmeda de las Fuentes
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Olmeda de las Fuentes is located in Spanjë
Olmeda de las Fuentes
Olmeda de las Fuentes

Koordinatat: 40°22′8″V 4°13′14″P / 40.36889°V 4.22056°P / 40.36889; -4.22056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë Miguel Angel Alonso Juliá
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.73 km2
Lartësia 794 m (m.n.d.)
Popullsia 308 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Olmedeños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 22′ 8″ Veri

4° 13′ 14″ Perëndim


Olmeda de las Fuentes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Olmeda de las Fuentes ka 308 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]