Olmedo, Valladolid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olmedo
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Olmedo is located in Spanjë
Olmedo
Olmedo

Koordinatat: 41°17′20″V 4°41′0″P / 41.28889°V 4.68333°P / 41.28889; -4.68333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Tierra de Pinares
Kryetari i Bashkisë Alfonso Ángel Centeno Trigos
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 129.38 km2
Lartësia 740 m (m.n.d.)
Popullsia 3,897 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47410
Koordinatat 41° 17′ 20″ Veri

4° 41′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.olmedo.es


Olmedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Pinares, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Olmedo ka 3,897 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 129.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]