Olost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olost
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Olost is located in Spanjë
Olost
Olost

Koordinatat: 41°59′V 2°6′L / 41.983°V 2.100°L / 41.983; 2.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1199 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Olost është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Olost ka 1199 banorë (2008).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Olost – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale