Olot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olot
Komunë
Stema_figuraFlag of Olot.png
Vendndodhja
Olot is located in Spanjë
Olot
Olot

Koordinatat: 42°11′V 2°29′L / 42.183°V 2.483°L / 42.183; 2.483

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Corominas (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.13 km2
Lartësia 443 m (m.n.d.)
Popullsia 33524 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17800
Faqja Zyrtare www.olot.cat


Olot është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Olot ka 33524 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]