Olst-Wijhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Olst-Wijhe (kthjellim).


Olst-Wijhe
—  komuna  —
stema_figuraOlst-Wijhe vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Wijhe ed Olst
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°20′V 6°06′L / 52.33°V 6.1°L / 52.33; 6.1 (Olst-Wijhe)Koordinatat: 52°20′V 6°06′L / 52.33°V 6.1°L / 52.33; 6.1 (Olst-Wijhe)
Sipërfaqja 118,38 km2
Popullsia 17.536 banorë 2010
Dendësia 148,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0570, 0578
Kodi Postar 8120-8139, 8195-8199
Kodi statistikor 1773
Wijhe ed Olst is located in Hollandë
Wijhe ed Olst
Wijhe ed Olst
Olst-Wijhe – harta_foto
www.olst-wijhe.nl

Olst-Wijhe është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 118.38 km² dhe popullsi 17536 banorë[1]. Wijhe ed Olst është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel