Olta Daku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Olta Dakuka lindur në Tiranë dhe është njëra prej aktoreve më të njohura Shqiptare. Ajo luan në teatër, film dhe televizion. Olta është bërë e famshme pas veprave të saj të njohura si Femrat (2013) dhe O sa mirë (2013)