Olvan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olvan
Komunë
noform
Cal Rosal
Stema_figura
Vendndodhja
Olvan is located in Spanjë
Olvan
Olvan

Koordinatat: 42°3′31″V 1°54′22″L / 42.05861°V 1.90611°L / 42.05861; 1.90611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Judit Carreras i Tort
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.58 km2
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Popullsia 905 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Olvanès, olvanesa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 31″ Veri

1° 54′ 22″ Lindje

Faqja Zyrtare Town Website


Olvan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Olvan ka 905 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]