Ommen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ommen (kthjellim).


Ommen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Ommen.svg
Pamje nga Ommen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Ommen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°31′00″V 6°25′00″L / 52.51667°V 6.41667°L / 52.51667; 6.41667 (Ommen)Koordinatat: 52°31′00″V 6°25′00″L / 52.51667°V 6.41667°L / 52.51667; 6.41667 (Ommen)
Sipërfaqja 181,98 km2
Popullsia 17.402 banorë 2010
Dendësia 95,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0523, 0529, 0572
Kodi Postar 7685, 7730-7739, 8145-8149
Kodi statistikor 0175
Vendndodhja
Ommen is located in Hollandë
Ommen
Ommen
Ommen – harta_foto
www.ommen.nl

Ommen është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 181.98 km² dhe popullsi 17402 banorë[1]. Ommen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel