Onda, Castellón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Onda
Onda, panoramic view
Onda, panoramic view
Flamuri i Onda
Stema zyrtare e Onda
Popullsia
 • Gjithsej25.571
Faqja zyrtare[[1] www.onda.es/%20http://www.onda.es]]

Onda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Onda ka 25571 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]