Ontígola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ontígola
Komunë
Stema_figuraBandera de Ontígola.svg
Vendndodhja
Ontígola is located in Spanjë
Ontígola
Ontígola

Koordinatat: 40°0′20″V 3°34′23″P / 40.00556°V 3.57306°P / 40.00556; -3.57306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mesa de Ocaña
Kryetari i Bashkisë José Gómez Ruiz (2011)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42 km2
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Popullsia 4042 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ontigoleño, ña Orejano, na Aurelanense, sa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45340
Prefiksi 925
Koordinatat 40° 0′ 20″ Veri

3° 34′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ontigola.es


Ontígola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mesa de Ocaña, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Ontígola ka 4042 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]