Ordis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ordis
Komunë
Stema_figuraBandera d'Ordis.svg
Vendndodhja
Ordis is located in Spanjë
Ordis
Ordis

Koordinatat: 42°13′1″V 2°54′31″L / 42.21694°V 2.90861°L / 42.21694; 2.90861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.52 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ordiencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 13′ 1″ Veri

2° 54′ 31″ Lindje


Ordis është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Ordis ka 385 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ordis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale