Oreoveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oreoveci
Ореовец
Fshat
noform
Vendndodhja
Oreoveci is located in Maqedonia e Veriut
Oreoveci
Oreoveci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 723 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 29′ 44″ Veri

21° 07′ 49″ Lindje

Popullsia 155 banorë (2002)

Oreoveci (maqedonisht: Ореовец) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.