Oropesa, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oropesa
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Oropesa is located in Spanjë
Oropesa
Oropesa

Koordinatat: 39°55′V 5°11′P / 39.917°V 5.183°P / 39.917; -5.183

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Campana de Oropesa
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Morcillo Reviriego (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 337 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 2940 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Oropesano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45560
Prefiksi 925
Faqja Zyrtare www.oropesa.es


Oropesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campana de Oropesa, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Oropesa ka 2940 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 337 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]