Orrius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Òrrius
Komunë
noform
Church of St. Andrew.
Stema_figuraBandera d'Òrrius.svg
Vendndodhja
Òrrius is located in Spanjë
Òrrius
Òrrius

Koordinatat: 41°33′27″V 2°21′21″L / 41.55750°V 2.35583°L / 41.55750; 2.35583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Cèsar Díaz Carpena (2007)
Partia CIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.66 km2
Lartësia 269 m (m.n.d.)
Popullsia 640 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8317
Koordinatat 41° 33′ 27″ Veri

2° 21′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare www.orrius.cat


Òrrius është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Òrrius ka 640 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]