Orrville, Ohio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orrville, Ohio
Anglisht : Orrville, Ohio
qytet
noform
Central Orrville
Vendndodhja
Orrville, Ohio is located in SHBA
Orrville, Ohio
Orrville, Ohio

Koordinatat: 40°50′V 81°46′P / 40.833°V 81.767°P / 40.833; -81.767

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Ohio
Qarku Wayne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.89 km2
 •  tokësore 14.87 km2
 •  ujore 0.03 km2
Lartësia 323 m (m.n.d.)
Popullsia 8380 banorë (2010)
Dendësia 563.7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 44667
Prefiksi 330
Faqja Zyrtare orrville.com

Orrville, Ohio (Orrville, Ohio) është një qytet në qarkun Wayneshtetit federal Ohio, SHBA. Në Orrville, Ohio jetojnë 8380 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 563.7 banor/km2 (1459.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 14.89 km2 (5.75 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 323 m (1060 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 25 tetor 2007. Marrë më 2008-01-31. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Orrville, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale