Os de Balaguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Os de Balaguer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Os de Balaguer is located in Spanjë
Os de Balaguer
Os de Balaguer

Koordinatat: 41°52′21″V 0°43′12″L / 41.87250°V 0.72000°L / 41.87250; 0.72000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Ignasi Cortés i Giné
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 136 km2
Lartësia 463 m (m.n.d.)
Popullsia 985 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25610
Koordinatat 41° 52′ 21″ Veri

0° 43′ 12″ Lindje


Os de Balaguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Os de Balaguer ka 985 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 136 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]