Osamu Yamaji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osamu Yamaji
Të dhënat personale
Emri i plotëOsamu Yamaji
Data e lindjes (1929-08-31) 31 Gusht, 1929 (91 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Sumitomo Metal
Ekipi kombëtar
1954Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Osamu Yamaji (lindur më 31 Gusht 1929) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]