Oskarström

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oskarström
Qytet
noform
Pamje e një kishe në Oskarström
Vendndodhja
Oskarström is located in Suedia
Oskarström
Oskarström

Koordinatat: 56°48′5.6″V 12°58′34.51″L / 56.801556°V 12.9762528°L / 56.801556; 12.9762528

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Halland
Qarku Qarku Halland
Komuna Komuna Halmstad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.49 km2
Popullsia 4,071 banorë
Dendësia 1,166 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1348
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 313 XX
Prefiksi 35
Koordinatat 56° 48′ 5.6″ Veri

12° 58′ 34.51″ Lindje

Oskarström është qytet në provincën Halland, Suedi. Ndodhet 17 kilometra në verilindje të Halmstad.