Osman Azemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Osman Azemi u lind me 11 mars te viti 1978Prishtinë i diplomuar për Aktrim tek Profesor Akademik Enver Petrovci dhe karrierën e nisi me Grupin Humoristik Stupcat.

Ai është i martuar me Lindita Malsiu-Azemi dhe jetojnë ne Prishtine se bashku me fëmijet e tyre.

Osman Azemi aktor i grupit Stupcat (të njohur për publikun shqiptar edhe për pjesëmarrjen në emisionin humoristik Portokalli), i njohur për rolet e tij të Sabiles, Teta Xhylit, Fahrush Profesorit e role tjera.Tani merr pjese ne emisionin humoristik "Egjeli".