Stupcat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stupcat
Skeda:Osmani vedati dhe mensuri( stupcat).jpg
Stupcat Group
GjiniaKomedi, Parodi
Krijuar ngaOsman Azemi dhe Vedat Bajrami
Luajnë
  • Vedat Bajrami rolet Liki, Gixha, Fuka, Lata, Sahiti, Hamdia, Katunari, Shabani, Ramadani, Gipë Nenkoloneli, Axha Paqariz, Gazetari, Farija, Zeqa, Jakopvski etj.
  • Osman Azemi rolet Sabilja, Teta Gjyli, Kameramani, Basrija, Ministri, Coci, Fahrushi ,Sabiti, Magi etj.
  • Mensur Safqiu rolet Misini, Axha Sheqë, Polici, Kulleri, Miki, Gurbetqari, Asllani, Rasimi, Ministri ,Zhivko, Gazetari, Akademiku, Shoferi etj.
  • Gresa Pallaska rolet Policja, Talia, Arsimtarja etj.
  • Afrim Kransiqi rolet si Daja, Msusi ,Afrim Bitlisi etj.
  • Agron Sokoli rolet si mjeku,sigurimi, etj.
ShtetiKosovë
Gjuha në prodhimin origjinalShqip
Prodhimi
Kohëzgjatja20-60 Minuta
Kompanitë e prodhimitRTK, KTV, Top Chanel, K CHANEL. Gjirafa Studios
Transmetimi
Transmetimi origjinalNë vitin 2002 - 2017 në RTK

Stupcat jane nje grup humoristik qe debutoi ne vitin 2002 Radio Televizonin e Kosoves ne shkurt, RTK, e me vonë ne KTV ne fillim Grupi "STUPCAT" perbehej prej Osman AZEMI, Vedat BAJRAMI, Blerim QERIQI, Agron SOKOLI dhe Feim ADEMI. Per shkak te obligimeve te 3 pjesetareve (Blerimit, Agronit dhe Feimit) ne grup mbeten vetem Vedat Bajrami dhe Osman Azemi por me vonë ketij grupi ne vitin 2004 i u bashkangjit Mensur Safqiu, dhe po ne ketë vitë ata realizuan hitin humoristik te tyre "KULSHEDRA" dhe me pastaj shume e shume Hite te tjera.

Po ashtu Osman Azemi dhe Vedat Bajrami kane pasur rastin te dalin edhe para publikut shqiptar ne Tirane duke marre pjese ne Show-in "Portokallia" ku u mirepriten nga i gjithe publiku. Dhe permes "Portokallise" dhe Top Chanel paten mundesine te dalin para 15 milion Shqipetareve (Abonuesve te DIGITALB)

Stupcat arriten Kulminacionin e Fames kur ne vitin 2010 hynë si garues ne Reality Showin e Famshëm "V.I.P Shpija e Kosovës" ku qendruan 1 muaj dhe me batutat dhe skeqet e tyre argetuan mbarë popullin dhe publikun Shqiptar. Dhe qe nga aty ky grup Humoristik fillo te njihet edhe me emrin e ri Thuprrat.

Stupcat aktualisht janë duke prodhuar nje seri te emisioneve te cilat transmetohen çdo javë në Stupcat TV dhe ne Klan Kosova.

Stupcat i ndanë rrugët ne vitin 2022, përshkak te disa problemeve te brendshme. Sipas mediave rozë ata janë bashkuar prap në Gusht 2023 për t’ju kthyer ekranit të komedis, nderkaq gjatë kësaj periudhe (2022-23) nuk është krijuar as një episot i ri.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]