Koha Vision

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga KTV)
Shko te: navigacion, kërko
Kohavision
KTV logo.jpg
Transmetimi i parë 21 Shtator 2000
Zotëruar nga Koha
Slogani Ec me Kohën
Shteti Kosova Kosova
Gjuha Shqip
Televizione simotra Arta Tv
Faqja Web http://www.kohavision.net

KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e "Kohavisionit" është Flaka Surroi Kosova ka tre televizione kombëtare dhe KTV-ja është televizioni më alternativ ne Kosove, me nje shikueshmeri urbane dhe program 24-oresh.

Motoja është "Ec me kohën". KTV-ja ka nje diapazon te gjere programesh, duke nisur nga ato informative-politike, gjer te programet për me te vegjlit.

Programi informativ i KTV-se perbehet prej edicioneve informative (12.30, 15, 17, 19 dhe 23). Ne kuader te tij realizohen edhe emisionet ne studio për aktualitetet politike dhe sociale, si Rubikoni, Euro, Konfront e te tjere. Ekipi i ri dinamik i gazetareve percjellin temat dhe ngjarjet me te vecanta nga terreni drejt ne ekranet televizive. Kameramanet e shkakthte ju sjellin detajet me te bukura nepermjet objektivit te kameres. Montazheret kapin pikat e vecanta te ngjarjes.

Programi sportiv i KTV-se është programi me i pasur, me i shikueshem dhe me energjik i sportit ne Kosove. Redaksia e sportit ofron informacionet me aktuale për te gjitha disiplinat e sportit. Edicioni i "Sportit ne KTV", çdo nate prej 23.15, është permbledhja ditore e tere ngjarjeve sportive. Transmetimet e Liges italiane te futbollit, emisioni javor "Sporti Total" dhe emisioni i vetem për basketbollin "Asist" janë nder emisionet sportive me te shikuara ne vendin tone.

Emisionet për sferat e ndryshme jetesore mund te gjenden ne Kosove. Emisioni i perditshem për show-biznesin "Express", emisioni për automobilizem "Automan", emisioni për femren "Anima", emisioni për peshkimin "Ditari i Peshkatarit", emisioni për boten e kafsheve "Fauna Jone", emisioni i perditshem enigmatik, emisioni i aktualiteteve sociale dhe politike "Cosmo" janë nder klasiket e KTV-se dhe te paret e llojit te vet ne Kosove.

Seriali vendor "Tre Gjermanet e Trashe" është komedia me e shikuar vendese. Ai, sapo ka nisur te transmetohet edhe ne edicionin e dyte te tij ne KTV.

"Programi Fluturues i Mengjesit" është emisioni i perditshem për te nisur diten te informuar. Mysafiri ne studio, mendimet e qytetareve, rrefimet e ndryshme nga jeta dhe mjeku ne studio (ku shikuesit mund te kycen me telefonatat e tyre) janë nder rubrikat e PFM-se.

Serialet e KTV-se, "Stuhia" dhe "NCIS" janë serialet me te shikuara ne mbare boten.

KTV-ja nuk i ka harruar edhe me te vegjlit. Programi Fluturues i Femijeve emitohet çdo te diel.

Ekipi i ri dhe dinamik i KTV-se ju freskon dhe ju ben te ecni me kohen.

Burimi kryesor i të ardhurave janë reklamat. Në fillim ka marrë mbështetje financiare mes tjerash nga USAID.

Programi i KTV[redakto | redakto tekstin burimor]

Serialet dhe Telenovelet që i kanë transmetuar dhe ato që janë aktual në transmetim.

Emisionet[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Oxygen
  • Automan
  • Programi i Mëngjesit
  • Reciklim
  • Top Koha Music
  • Puls
  • PFF Emision për fëmijë
  • Express

Agon ukshini

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]