ATV (Kosovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
ATV
LlojiKanal gjeneralist
ShtetiKosovë
Zona e transmetimitKosovë
Shqipëri
SelitëRr. Zona Industriale, Universiteti AAB-Riinvest, nr. 4, Fushë Kosovë, Kosovë
Programimi
Gjuha/ëtShqip
Përmasa e figurës16:9
Pronësia
PronariKolegji AAB
Njerëzit kyçArbër Geci (shef ekzekutiv)
Zija Rexhepi (drejtor)
Kanalet simotraA Radio
Historia
Nisur31 janar 2021
Lidhjet
Faqja zyrtarehttp://atvlive.tv

ATV është një transmetues privat kosovar, në vitin 2021 nga Media Invest në bashkëpunim me Kolegjin AAB.[1][2]

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vjeshtën e vitit 2020, ATV po promovohej si një kanal ku po riktheheshin shumë figura të mirënjohura nga skena mediale e Kosovës.

Programacioni[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[3]

 • Alarm - emisioni i mëngjesit
 • Libero
 • Lajmet - me termine në orën 11:00, 13:00 dhe 19:00
 • Context
 • Libero me Resul Sinanin
 • Studio A
 • Vikendi me Erën
 • Dita Shtatë
 • Studio e Hapur
 • Golden Idea
 • N'Frekuencë me Robin - transmetohet bashkarisht në A Radio
 • MESS - podcast
 • Tre Vllaznit
 • DTP Te Fidani
 • A Live
 • Ekipi A
 • A Play
 • Diku n'Kosovë
 • E Jona Tokë
 • No Filt
 • Veq Kesh

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "ATV". Baza e të Dhënave e Mediave Audiovizuele të Kosovës. Komisioni i Pavarur i Mediave. 8 mars 2024. Marrë më 8 mars 2024.
 2. ^ "Pritjes i erdhi fundi, sot në ora 19:00 fillon transmetimin televizioni ATV". Raporto. 31 janar 2021. Marrë më 8 mars 2024.
 3. ^ "Pritjes i erdhi fundi: Nesër në ora 19:00 fillon transmetimin televizioni më i madh shqiptar". FaktePlus. 30 janar 2021. Marrë më 8 mars 2024.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]