Tre Gjermanët e trashë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tre Gjermanët e Trashë është një serial Kosovar i zhanrit komedi që u transmetua në Kohavision prej 2005 deri 2007, e bazuar në shfaqjen teatrale me të njëjtin emër nga Teatri Oda.[1] Seriali u drejtua nga regjisori Florent Mehmeti, dhe zgjati gjithsej 63 episoda.

2018, seriali u rifreskua duke u kthyer me aktorët origjinalë në Radio Televizionin e Kosovës, duke u emetuar 27 episoda.

Ngjarja zhvillohet në një hotel të quajtur "Te Ganiu", ku gjenden tre burra gjermanë duke veshur lederhosen (pantallona me llastik nga Bavaria) që vijnë për të qëndruar atje.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Realizimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Florent Mehmeti
  • Skenografia: Petrit Bakalli
  • Skenari: Lirak Çelaj
  • Muzika: Artan Bakija
  1. ^ Tre gjermanët e trashë I - Teatri Oda