Naser Rafuna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naser Rafuna
Naser Rafuna
Born (1980-05-04) 4 Maj, 1980 (41 vjeç)
Kosova Kosova, Prishtinë
Height1,83
TitleNaser Rafuna

Naser Rafuna ështe i lindur në 4 maj 1980Prishtinë, është aktor, humorist Shqiptar nga Kosova i cili ka diplomuar në Akedeminë e Arteve në Universitetin e Prishtinës në vitin 2003 nën drejtimin e profesorit të ndjerë Faruk Begolli, shkollen e mesme e kreu në Gjimnazin Ekrem Qabej në Prishtinë. Ka luajtur ne filma, teatër dhe seriale televizive dhe në skeqe humoristike sikurse në grupin humoristik Ujqit me aktoret si Adhurim Demi, Sabri Fejzullahu, Rrahman Fetahu, Shpetim Kastrati, Avni Hoti etj... Ai së fundmi luan në serialin Çka ka shpija si një bizismen Xhek Setra.

Viti Emri i serialit/filmit Roli Notes
  • 2006 - 2007
Ganiu Ka luajtur edhe në vitin

2009 dhe 2018.

  • 2004 - 2013
Melja/Melihati/Muharremi Serial shumë i gjatë
  • 2008
Kur pranvera vjen Nana Niqe FILM
2010 Ujqit Naser
2011 Lagjja e Re Shefkiu Serial Komedi
2013 Rrugët e Jetës ________________
2014- Çka ka Shpija Xhek Setra Ka qenë krijuesi dhe

skenaristi i Serialit.