Gresa Pallaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gresa Pallaska (2012)

Gresa Pallaska u lind në Prishtinë më 25.04.1982, është aktore shqiptare e teatrit, filmit dhe televizionit. Ajo njihet më së shumti si Trëndelina nga seriali kosovar Familja Moderne. Ajo së fundmi ka luajtur në serialin televiziv Çka ka shpia si Rabie Demollari si një grua e biznesmenit dhe zëvendësministrit Xhek Setra.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.