Çka ka Shpija

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çka ka Shpija
Zhanri Komedi
Krijuar nga Naser Rafuna
Shkruar nga Astrit Kabashi
Regjisori Genc Berisha
Kompozitor(ët) Ben Haliti
Shteti Flamuri Kosovë
Gjuhë(t) Shqip
Sezona 5
Prodhimi
Producent(ët) ekzekutiv Liridon Cahani
Producent(ët) Naser Rafuna
Shpend Lutolli
Liridon Selmani
Vendndodhje(t) Prishtinë
Transmetimi
Programi origjinal RTK 1
Formata e figurës 16:9 (1080p)
Transmetimi i parë 2014
Lidhje të jashtme
Faqja zyrtare
Faqja në IMDb
Faqja në TV.com

Çka ka Shpija është një serial kosovar që filloi të transmetohet që nga viti 2014. Seriali transmetohet nga RTK dhe gjithashtu është produksion i këtij televizioni.

Përmbajtja[redakto | përpunoni burim]

Ngjarjet zhvillohen rreth një familjeje, ku kryefamiljari është babai Xhek (Setra) Demollari (Naser Rafuna), një biznesmen i pasur koprrac, i martuar (me forcë) me një vajzë të bukur të quajtur Rabije (Gresa Pallaska) dhe ata kanë katër fëmijë: Hamdiun (Dardan Gashi), Andin (Orik Morina) dhe Republikën (Maylinda Kosumovic -- Teuta Krasniqin) dhe Hajrushin (Treva Riza). Me ta jeton edhe motra e Xhekut, Argjenda . Origjina e titullit të serialit vjen nga thënia e famshme "Çka ka shpija, kallëzon thmija".

Aktorët[redakto | përpunoni burim]