Fjolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fjolla është program pasqyrues për fëmijë, i prodhuar dhe emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Autor i emisionit javorë Fjolla është Albana Haxhimustafa. Emisioni që emitohet dy herë në javë e zgjatë nga 20-25 minuta, i kushtohet fëmijëve parashkollorë. Realizohet në ambiente të çedheve të fëmijve, të kopshteve si dhe institucioneve përcjellëse të tyre.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]