Artet (emision)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Artet është emision rreth dhe mbi artet në përgjithësi, i prodhuar dhe emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Autor i emisionit javorë është Mustafa Ferizi dhe zgjatë 25 minuta. Emisioni i kushtohet në përgjithësi arteve dhe afirmimit të tyre ndër masat e gjëra. Deri në fund të vitit 2010 emisionet kryesisht janë realizuar në teren dhe për temë kanë pasur artet pamore.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]