Stinë Dashurie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stinë Dashurie ishte telenovelë kosovare, e krijuar nga Gazmend Nela. Kjo ishte telenovela e parë e cila u prodhua në Kosovë.[1] Sezoni i parë ka filluar të transmetohet në RTK më 29 prill 2014 dhe ka pasur 13 epizoda. Sezoni i dytë ka filluar të transmetohet më 1 tetor 2014[2] dhe ka përfunduar në prill 2015 dhe ka pasur 23 epizoda.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Alban Krasniqi jeton në Zvicër dhe vjen në Kosovë për të punuar për EULEX-in. Në Kosovë e takon një vajzë me emrin Mimoza Ukaj dhe bie në dashuri me të. Mirëpo Albani nuk e din që familjet e tyre kanë qenë në armiqësi me vite.

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezonet Epizodat Dita dhe Ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Kanali
1 13 E diele 20:30 9 mars 2014 Verë 2014 RTK
2 23 E diele 20:30 1 tetor 2014 prill 2015 RTK

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Së shpejti telenovela kosovare "Stinë dashurie" > Kulturë: Art". Yllpress.com. 22 shkurt 2014. Marrë më 2015-05-17. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Gazeta Tribuna". Gazetatribuna.com. Marrë më 2015-05-17. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]