123 Fillo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

1 2 3 Fillo ... është emision kuizi për fëmijë i prodhuar dhe emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Autor i emisionit 1 2 3 Fillo ... është Gazmend Kajtazi ndërsa prezantuese është Anita Ahmeti. Emisioni zgjat 1 orë dhe transmetohet një herë në javë. Ka karakter arsimor e argëtues që arrihet nëpërmjet pyetjeve të prezantueses dhe përgjigjeve të nxënësve të shkollave të përzgjedhura nga mbështetësit e tyre.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]