Bota e shkencës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bota e shkencës është emision rreth dhe mbi shkencën në përgjithësi, i prodhuar dhe emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Info emisioni Bota e shkencës është emision i përjavshëm nëpërmjet të cilit teleshikuesit njoftohen me rrjedha të shkencës në përgjithësi. Si zhvillohet shkenca jo vetëm vit pas viti por tregon dhe cilat janë risitë e javës. Ky program synon të ngjallë kureshtje dhe të informojë cilindo dëgjues, si dhe azhornimin me të rejat më të fundit.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]