Drama televizive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Drama televizive është program në skemën e të cilit janë drama të ekranizuara, i emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Programi Drama televizive luhet një herë në muaj nëpërmjet emitimit të dramave televizive origjinale dhe atyre të huaja brenda 35 minutave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]