Jump to content

Edukimi qytetar (RTK)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Edukimi qytetar është program këshillëdhënës, i prodhuar dhe emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Autor i emisionit javorë Edukata qytetare është Ismet Potera. Emisioni brenda 25 minutave jepë këshilla nga ekspertët të nxjerura nëpërmjet pyetjeve të autorit. Emisioni kryesisht është i orientuar në edukaten qytetare nga këndëvështrimi pedagogjikë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]