Përrallë me Tupan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përrallë me Tupan (titulli alternativ: Vala Mala Show) është një emision satiriko humoristik i përjavshëm që transmetohet në KTV, më parë ky emision u transmetua në RTK. Emisioni udhëheqët nga Valon Maloku. Në emision zakonisht ftohen mysafir nga të gjitha trojet shqiptare, si: aktor, këngëtar dhe artist të ndryshëm.

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Valaki
 • Avdi Tifozi
 • Gulla
 • Shumaheri
 • Jalldëzi
 • Luli i Vocërr
 • Toni
 • Asllani
 • Mafija

Përralla me Tupan[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Valaki
 • Gulla
 • Shpresa e vogël
 • Kalemi
 • Toni
 • Asllani
 • Studenti
 • Sofija
 • Vllavi i vllavit
 • Dada dragic
 • Mafija
 • Mikel polici
 • Luli i vocerr
 • Eminja
 • Butrindi
 • Migja bib
 • Shumaeri
 • Avdi tifozi
 • Feridja

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]