Ajo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ajo është emision dokumentar propagandues për femrën si pjesë e shoqërisë, i prodhuar dhe emituar nga Radio Televizioni Publik i Kosovës "RTK".

Autore e emisionit Ajo është Zana Kada. Emisioni i përdyjavshëm zgjatë 30 minuta, dhe merret me çështje të gruas, me aktivitetin e saj në fusha të ndryshme të artit dhe të shkencës, etj.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]