Otero (Spanjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Otero
Komunë
Vendndodhja
Otero is located in Spanjë
Otero
Otero

Koordinatat: 39°59′57″V 4°30′46″P / 39.99917°V 4.51278°P / 39.99917; -4.51278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Juan Lorenzo Moreno Labrado (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30 km2
Lartësia 466 m (m.n.d.)
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Oterano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45543
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 59′ 57″ Veri

4° 30′ 46″ Perëndim


Otero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Otero ka 328 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Otero – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale