Overbetuwe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Overbetuwe (kthjellim).


Overbetuwe
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Overbetuwe.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Elst
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′00″V 5°51′00″L / 51.9166°V 5.85°L / 51.9166; 5.85 (Overbetuwe)Koordinatat: 51°55′00″V 5°51′00″L / 51.9166°V 5.85°L / 51.9166; 5.85 (Overbetuwe)
Sipërfaqja 115,18 km2
Popullsia 45.546 banorë 2010
Dendësia 395,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 026, 0481, 0488
Kodi Postar 6660-6662, 6665-6666, 6668, 6670-6678
Kodi statistikor 1734
Elst is located in Hollandë
Elst
Elst
Overbetuwe – harta_foto
www.overbetuwe.nl

Overbetuwe është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 115.18 km² dhe popullsi 45546 banorë[1]. Elst është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland