Pájara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pájara
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Pájara is located in Spanja, Ishujt Kanare
Pájara
Pájara

Pájara is located in Ishujt Kanare
Pájara
Pájara

Koordinatat: 28°21′4″V 14°6′27″P / 28.35111°V 14.10750°P / 28.35111; -14.10750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Fuerteventura
Kryetari i Bashkisë Rafael Perdomo Betancor
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 383.52[1] km2
Lartësia 196 m (m.n.d.)
Popullsia 20931[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35628
Prefiksi +34 (Spain) + 928 (Las Palmas)
Koordinatat 28° 21′ 4″ Veri

14° 6′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.pajara.es


Pájara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuerteventura, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Pájara ka 20931[2],banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 383.52[1],km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Instituto Canario de Estadística
  2. ^ a b "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 prill 2014. Marrë më 6 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]