Pär Asp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pär Asp
Pär Asp A 46 0182.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëPär Asp
Data e lindjes14 gusht 1982
Gjatësia1,81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualVarbergs BoIS
Numri3
Karriera në rini
Kiruna FF
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2006Kiruna FF
2006–2010IF Brommapojkarna114(1)
2011–2013Gefle IF72(0)
2014–Varbergs BoIS44(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 15 November 2016.
† Ndeshje (Gola).

Pär Asp (lindi më 14 gusht 1982) është futbollistë suedezë i cili luan në skuadrën Varbergs BoIS si mbrojtës.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Pär Asp". Svenskfotboll. Marrë më 5 janar 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)