Jump to content

Përdhunuesit (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Përdhunuesit (film)
Arkivi i filmit
Titulli shqip Përdhunuesit (film)
Origjinali Përdhunuesit (film)
Viti i prodhimit 1995
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Timo Flloko
Eva Alikaj
Ndriçim Xhepa

Përdhunuesit është film shqiptar i viti 1995.

Xhirimet e ketij filmi jane bere ne Tirane, Durres dhe ne Slloveni.

Ne Tirane xhirimet jane bere tek: Ish diskoAlbania, Tek Spitali i burgut, tek morgu i tiranes,tek ish ministria e puneve te brendshme, tek parku Rinia, tek sheshi Nene Tereza, tek parku i liqenit artificial.

Ne Durres xhirimet jane bere tek porti i Durresit.

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]