Përdoruesi diskutim:Fialdo Mema

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Fialdo Mema. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Fialdo Mema, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Liridon (diskutimet) 19 dhjetor 2016 16:07 (CET)

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!Luani eshte njera prej llojeve te maceve me te medha. Ai i perket familjes felidae. Nje luan mashkull arrin deri ne 200-250 dhe nje gjatesi deri ne 2m, nje luan femer peshon deri ne 125-150 kg dhe gjatesia e tyre shkon deri ne 1,75m. Luant jane te perhaper me se shumti ne Afrike dhe ne Indi. Ne natyre luanet jetojne deri ne 14 vjet. Luanet zakonisht jetojne ne habitate savane dhe ne lendina. Luanet jetojne ne grupe qe perbehen nga luaneshat, te vegjlit dhe nga disa meshkuj te rritur. Luaneshat jane ato qe dalin me shume per te gjuajtur. Ato zakonisht gjuajne kafshe thundrake te medha si: Bualli,Antilopa,Bizon dhe ndonjehere edhe me Elefante te vegjel.Luanet jane zakonisht aktiv gjate mbremjes.

[1]

  1. ^ [Luani "Luani"] Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!). Wikipedja. Fialdo Mema. Marrë më 19 dhjetor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)